Geoportál ČÚZK
přístup k mapovým produktům a službám resortu


Zvolte jazyk/Choose your language: Česky EnglishVyhledávací služby - úvod :

Geoportál ČÚZK poskytuje metadatové záznamy o poskytovaných prostorových datech resortu ČÚZK prostřednictvím INSPIRE vyhledávací (katalogové) služby.

Služba umožňuje klientům vyhledat a získat aktuální informace o produktech a vyhledávat v záznamech podle dotazovatelných položek , které definují prováděcí pravidla INSPIRE.

Služba splňuje specifikace INSPIRE pro služby - je upravena dle dokumentu Technický návod pro implementaci INSPIRE vyhledávacích služeb v. 3.1. Zároveň splňuje standard OGC CS-W 2.0.2.
Geoportál ČÚZK poskytuje vlastní klientské rozhraní pro vyhledávání v metadatech poskytovaných touto službou - aplikaci Vyhledávání dat a služeb.

Dále je poskytována Vyhledávací (geokódovací) služba nad daty RÚIAN (GeocodeSOE), která umožňuje dosažení jednotných výsledků vyhledávání a lokalizace v různých mapových aplikacích podle aktuálních údajů Registru územní identifikace, adres a nemovitostí (RÚIAN). Zdrojová data služby jsou denně aktualizována pomocí aplikace Veřejný dálkový přístup k RÚIAN. Funkce GeocodeSOE jsou dostupné prostřednictvím jejího REST rozhraní na úrovni protokolu http(s).

Služby jsou poskytovány zdarma a bez registrace.

Poslední aktualizace: 08.3.2019
Poslední revize:
Autor: 95