Geoportál ČÚZK
přístup k mapovým produktům a službám resortu


Zvolte jazyk/Choose your language: Česky EnglishSlužby CZEPOS

.
Informace o produktu
NázevSlužby CZEPOS
Obchodní kód 63910
Výdejní jednotkaVýdejní jednotka není stanovena
Cena za jednotkuCeník produktů a služeb ZÚ (Měrnou jednotkou pro výpočet ceny je časová délka odebraných korekčních dat. Délka se měří na celé vteřiny. Cena se uvádí jako cena za 1 hodinu odebraných dat, přepočítává se však na skutečnou délku odebraných dat dle počtu měrných jednotek, tedy na skutečný počet odebraných vteřin.)
Popis produktuSlužby jsou poskytovány jako výstup Sítě permanentních stanic GNSS České republiky (CZEPOS). CZEPOS poskytuje uživatelům GNSS korekční data pro přesné určení pozice na území České republiky. Jsou poskytovány celkem 3 kategorie služeb: DGPS, RTK a VRS. CZEPOS obsahuje 27 permanentních stanic rovnoměrně rozmístěných na území ČR a dále 27 stanic zahraničních sítí. Všechny stanice provádí 24 hodin denně přesná měření GNSS, která jsou dále zpracovávána a poskytována uživatelům formou korekčních dat. CZEPOS využívají zejména uživatelé přesných geodetických GNSS přijímačů, kde lze prostřednictvím služeb CZEPOS dosáhnout centimetrové až subcentimetrové přesnosti a také GNSS přijímačů určených pro sběr dat GIS, kde lze dosáhnout metrové až submetrové přesnosti. Obecně lze služby CZEPOS využít ve všech aplikacích GNSS, které umožňují zpracování korekčních dat. CZEPOS spravuje a provozuje Zeměměřický úřad jako součást geodetických základů České republiky.
Vlastnosti služby Stáhnout dokument vlastnosti služby
Omezení a podmínky přístupu a použití Podmínky užití viz Obchodní podmínky ZÚ
Zpoplatnění dle Ceníku produktů a služeb ZÚ
Poskytování pouze registrovaným uživatelům na základě žádosti : http://czepos.cuzk.cz/registrace.doc.
http://czepos.cuzk.cz/_registraceInfo.aspx
KontaktČeský úřad zeměměřický a katastrální, Řezníček, Jan, Ing. Ph.D. , tel: +420 284 041 530 , e-mail: jan.reznicek@cuzk.cz
mapa
Poslední aktualizace produktu:
2018-06-06
Poslední aktualizace informací:
2020-10-16
.
.