Geoportál ČÚZK
přístup k mapovým produktům a službám resortu


Zvolte jazyk/Choose your language: Česky English




Novinky o síťových službách

07.05.2025
Stahování souborů vrstevnic ve formátu DGN
Pro produkt ZABAGED® - výškopis - vrstevnice bylo doplněno přímé stahování předpřipravených 3D souborů ve formátu DGN. Stahování po mapových listech SM 5 poskytuje nová ATOM služba, uživatel může použít aplikace Geoprohlížeč nebo https://atom.cuzk.gov.cz/.
Více
17.03.2025
Prohlížecí služby - upozornění
Upozorňujeme uživatele, že od 30. 6. 2025 dojde ke změně poskytování některých starších prohlížecích služeb pro státní mapové dílo a produkty Ortofoto ČR.
Více

Archiv aktualit


Prohlížecí služba pro archivní ortofoto ČR

12.12.2014

.
Prohlížecí služba pro archivní ortofoto ČR
Byla zveřejněna nová veřejná prohlížecí služba nad archivními daty ortofota České republiky.
Každá vrstva služby obsahuje vždy letecké snímkování z jednoho kalendářního roku. Archivní ortofoto černobílé je zobrazeno od r. 1998 do r. 2001, barevné od roku 2002 do roku 2011. Informace o nové WMS službě jsou k dispozici zde.
V aplikaci Geoprohlížeč byla připravena nová mapová kompozice Archivní ortofoto, která pomocí funkce Informace o geoprvku podává podrobné informace o dostupných archivních datech ortofota ČR v místě kliknutí do mapy, včetně přesného datumu náletu v jednotlivých letech, kdy bylo prováděno snímkování. Kompozice je k dispozici zde.
.
.