Geoportál ČÚZK
přístup k mapovým produktům a službám resortu


Zvolte jazyk/Choose your language: Česky EnglishDálkový přístup (DP)

Dálkový přístup (dále jen DP) je placená služba, která umožňuje registrovaným uživatelům on-line přístup k údajům katastru nemovitostí (KN). Přístup k údajům je umožněn prostřednictvím webové aplikace, dostupné na adrese: https://katastr.cuzk.cz.
Podrobnější informace o této službě, poskytovaných výstupech a technických předpokladech použití aplikace naleznete na stránkách přístupných níže uvedenými odkazy.

Zájemci o tuto službu se s ní mohou seznámit bezplatně, prostřednictvím funkční ukázky DP na zkoušku. Postup a použitelná vstupní data jsou uvedena pod odkazem "Informace o DP na zkoušku". Uživatelská příručka pro práci s aplikací DP je pod odkazem "Návod pro ovládání funkcí DP".

Pro práci se skutečnou databází KN je třeba registrace a přidělení přístupových kódů. Postup včetně formuláře žádosti naleznete na stránkách "Založení zákaznického účtu". Odkaz "Provozní informace a odstávky aplikace" vás zavede na stránku s přehledem provozních odstávek. Tato stránka je napojena na úvodní stránku DP a v případě blížící se odstávky se na úvodní stránce ve výstražném okně zobrazí upozornění. Zde také se pod odkazem Novinky objeví i informace o případných nových verzích, jejich instalaci a o změnách s tím souvisejících (před odkazem bude v případě novinky umístěna žárovka).

Více na …

Poslední aktualizace: 05.1.2018
Poslední revize: